W jakim banku konto?

Kobieta i mężczyzna analizujący ranking kont osobistych. Gdzie założyć konto?Bez dobrego konta bankowe dzisiaj praktycznie nie można funkcjonować. W jakim banku warto otworzyć rachunek dla siebie? Tak by być zadowolonym i dodatkowo jeszcze mieć możliwość korzystania z wielu ciekawych udogodnień w koncie?

Jest kilka ważnych rzeczy na które warto zwrócić uwagę gdy wybieramy swoje pierwsze lub kolejne konto. Postaramy się przedstawić kilka najistotniejszych cech, które są mniej lub bardziej istotne. Jednak każda z nich bardzo mocno wpływa na nasze zadowolenie z korzystania z banku.

Ranking kont osobistych – jest ich kilkanaście

W Polsce działa kilkanaście banków które oferują swoje produkty dla odbiorcy indywidualnego. To właśnie rachunek bankowy jest podstawowym produktem. Często jest zakładany „przy okazji” np. gdy decydujemy się na kredyt. Wtedy można powiedzieć – konto mamy w gratisie. Sytuacja jest odmienna gdy sami wybieramy produkt dla siebie. Mamy wtedy wybór. Możemy porównać ze sobą wiele ofert.

Co ważne, konto to produkt z którego możemy szybko i w miarę prosto zrezygnować. Dlatego można sprawdzić i jeżeli nie będzie odpowiadał szybko zamknąć. Nie jest to zobowiązanie w postaci kredytu, że umową jesteśmy związani na dłuży okres czasu. Tutaj mamy pełną swobodność. Decyzja o tym z którego rachunku będziemy korzystać na co dzień, zależy tylko od nas.

W jakim banku otworzyć konto?

Przejdźmy więc do konkretów. Co jest tak naprawdę ważne przy koncie? Wypunktujmy:

  1. Pieniądze 100 zł - oszcędności. Wybór konta osobistego. Ranking.Opłaty za konto – to rzecz oczywista i można powiedzieć jedna z istotniejszych dla każdego użytkownika. Idealnie jeżeli konto będzie darmowe. Gdy spełni Twoje inne oczekiwania, do tego będzie tanie lub bezpłatne – szybko stanie się Twoim ulubionym rachunkiem do codziennego użytkowania. Wybieraj wiec konto gdzie wiele rzeczy i funkcjonalności jest dostępnych za 0 zł.
  2. Wygodna bankowość internetowa i mobilna – okazuje się, że w dzisiejszych czasach jest to wręcz kluczowe. Każdy z nas korzysta z internetu oraz ze smartfona. Lubimy być na bieżąco, monitorować swoje operacje. To wszystko realizujemy przez internet. Dlatego tak istotne jest by bankowość internetowa oferowana do konta była wygodna i ładna. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje. Jednym podoba się prostota, inni oczekują czegoś specjalnego. Jednak najważniejsza musi być ergonomia. Łatwość obsługi jest najważniejsza. Dlatego wybieraj takie konto z którym czujesz się dobrze i jest Ci wygodnie.
  3. Aplikacja mobilna – coraz ważniejsza. To prawda, wielu z nas przerzuca się pomału kontrolując swoje wydatki i operacje właśnie do bankowości mobilnej. Mając smartfona jesteśmy w stanie poprzez szybkie zalogowanie się, od razu zweryfikować to co chcemy. Aplikacja powinna być intuicyjna, ładna graficznie i oferować wszystkie podstawowe operacje z których korzystamy na co dzień.
  4. Karta bankomatowa – to już oczywistość. W sklepach płacimy coraz częściej kartami niż tradycyjną gotówką. Co można napisać o karcie? Wygląd może jest mniej istotny, ale dobrze jest by była darmowa. Ważne – niektóre banki oferują programy lojalnościowe gdzie za różne transakcje które wykonujemy – mamy zwroty opłat. Możemy tym samym zyskać nawet 5%. Warto takich szukać! Dlaczego? Bo prawda jest taka, że tak czy inaczej płacisz za usługi. A tak możesz tylko zyskać na zwrotach!
  5. Dodatkowe usługi – jeżeli są to fajnie! Co mamy na myśli? Może to być limit w koncie, mogą to być powiadomienia do konta, może to być dodatkowe ubezpieczenie. To wszystko sprawia, że konto jest atrakcyjniejsze.
  6. Rachunki oszczędnościowe – nie jest tajemnicą, że lubimy oszczędzać. To prawda, każdy polak ma swoje oszczędności. Dlatego dobrze jest trzymać je na dobrze oprocentowanym rachunku oszczędnościowym. W ramach konta podstawowego w większości banków możesz otworzyć dodatkowe oszczędnościowe konto, które posiada wyższe oprocentowanie niż Twój podstawowy rachunek. Właśnie tam dobrze jest ulokować nadwyżkę swoich pieniędzy.
  7. Lokaty bankowe – nadal cieszą się popularnością. Dla nowych klientów oferowane jest atrakcyjne oprocentowanie. Dlatego z takich lokat gdzie możemy zarobić na odsetkach, warto korzystać.

To tylko kilka ważnych punktów z którymi dobrze jest się zapoznać przed otwarciem konta w banku.

Konto to nie kredyt

Bardzo ważne jest to, że takie konto możesz otworzyć wygodnie i szybko przez internet. Już teraz, wystarczy że złożysz wniosek online.

Poniżej chcemy Ci podpowiedzieć, które rachunki są obecnie bardzo korzystne. Przedstawiamy oferty sprawdzonych banków. Poniższe konta otworzysz wygodnie przez internet. Co jest istotne i co powtarzamy? Konto to nie kredyt – jeżeli Ci nie będzie odpowiadało. Zawsze możesz założyć kolejne i przenieść swoje oszczędności do innego banku. Ponieważ liczą się koszty i przede wszystkim Twoja wygoda! To od Ciebie zależy czy znajdziesz najlepsze konto osobiste.

Propozycje rachunków w dobrych bankach

Oto nasze typy i propozycje: